Bytový dům Petrovice

Nabízíme Vám k prodeji byty dispozičně 2+KK, 3+KK (58 - 76 m2).
V podhorské vsi – Petrovice v Lužických horách.


Nové prostorné byty se zahradami a vyžitím

Krásný, nově zrekonstruovaný 3. patrový bytový dům s pozemkem, kde je možnost vytvoření zahrádek, přístřešků na odpočinek, posezení, grilování či dětského hřiště.
Tato zahrada má velikost 900m2. Probíhající výstavba dává možnost zájemci výběr podlahových krytin, interiérových dveří se zárubněmi, obkladů v koupelně a WC.

Obec Petrovice je jen 20min. pohodlné cesty autem z Liberce. Do Žitavy trvá cesta autem 13 min.
Bytový dům je umístěn na okraji obce, v centru cyklostezek a turistických tras (zřícenina hradu Starý Falkenburk- 56 min. pěší procházkou a 2 hodiny na Oybin).


Skvělá dostupnost


Škola, mateřská školka, nákupní možnosti v Jablonném v Podještědí (5 km), autobusová zastávka MHD přímo u domu.
Liberec s dalšími možnosti vyžití je autem cca 20 min.
Rezervujte si byt ještě dnes!

V současné době je již možná rezervace, která je ve výši 90 000,- Kč a je součástí kupní ceny.

Byt přejde do Vašeho osobního vlastnictví.

Ke každému bytu náleží vyhrazené stání u domu – nevlastním pozemku.


Byty v domě Petrovice

Petrovice:

Petrovice jsou nevelká podhorská ves, ležící v širokém údolí Kněžického potoka asi 4,5 km severně od Jablonného v Podještědí. Kdy byla založena není známo, ale první zmínka o ní je z roku 1391, kdy patřila k panství Jablonné. Obec vznikla na staré obchodní cestě z Čech do Žitavy, o jejímž dávném používání svědčí i antická mince s obrazem římského císaře Galliena z roku 258, nalezená nedaleko odtud směrem na Kněžice. Poloha obce na této cestě byla také Příčinou častých pohrom ve válečných dobách. Za husitských válek byla obec i s okolními vesnicemi zcela vypálena a několikrát byla vydrancována také za sedmileté války v letech 1756-1763. Tuto dobu dříve připomínaly příkopy šancí na Červeném vršku. Obyvatelé Petrovic se živili hlavně zemědělstvím a prací v lese. Od 17. století se zde rozšířila také domácí výroba příze, plátna a bavlněných tkanin, která ale s rozmachem tovární textilní výroby na Liberecku koncem 19. století postupně zanikla. Po odsunu německého obyvatelstva v letech 1945-1946 se obec částečně vylidnila a řada domů zůstala opuštěných. Některé z nich byly později zbořeny, jiné byly využity jako rekreační chalupy. Úbytek stálých obyvatel ale pokračoval a 1. ledna 1981 byly proto Petrovice připojeny k Jablonnému v Podještědí. (zdroj: https://www.turistika.cz/)